
Красива форма и мощни функции
Проектирайки α7R, Sony се стреми да балансира прецизния контрол, от който работещите фотографи се нуждаят с ергономията, която искат. Резултатът е внимателно изработени бутони и пръстени, мощни функции, обширен потенциал за персонализиране и възможности за запис и свързаност. Всичко това в устойчив, лек корпус, 25% по-малък от водещите DSLR апарати.

Интелигентен визьор, добри снимки
Със 100% покритие на кадъра, резолюция 1024x768, висок контраст, актуализиране на настройките в реално време и точно боке, OLED (XGA) Tru-Finder не е просто аксесоар за композиране, но подобрение. Професионалните функции включват пет режима на дисплея и температура на цветовете и настройка на яркостта.

Ясни обекти, убедителни истории
За разлика от традиционния оптичен визьор (OVF), който изкривява боке през екрана за фокусиране, електронният визьор на Sony (EVF) представя изображението директно от сензора, така че виждате точно какво ще бъде крайното изображение.

Резултати при всякакво осветление
Подобреното възпроизвеждане на детайли и технологията за намаляване на дифракцията създават по-естествени контури. Насладете се на намаляване на шума плюс 16-битова обработка и 14-битов RAW формат.

Заснемайте без компромиси
Най-новият сензор Exmor включва висока скорост от паралелна обработка на сигнала и по-бързо преобразуване на сигнала. Той безпроблемно постига необходимите детайли за взискателните професионални приложения.
Характеристики
| Серия | Alpha 7 |
|---|---|
| Цвят | Черен |
| Формат | Full-Frame |
| Байонет | Sony E |
| Матрица | CMOS |
| Мегапиксели | 24.3 мегапиксела |
| Максимална резолюция | 6000 x 4000 пиксела |
| Iso | 100-25600 |
| Файлов формат | За снимки: JPEG, RAW; За видео: MPEG-4 AVCHD; Аудио: AAC LC, AC3 |
| Фокус точки | 117 фазови |
| Измерване на експонация | - |
| Визьор | Електронен с 2 400 000 точки |
| Покритие на кадъра | 100% |
| Увеличение | 0.71x |
| Скорост на затвора | 1/8000 s |
| Скорост на снимане | до 5 кад./с |
| Синхронизация на светкавица | X=1/250 s |
| Процесор | BIONZ X |
| Стабилизация | няма |
| Дисплей | 3-инчов, подвижен TFT LCD, приблиз. 921 600 пиксела |
| Видео | 1920 x 1080 (60 fps, 24 fps); 1440 x 1080 (30 fps); 640 x 480 (30 fps) |
| Обектив | Sony FE 28-70mm f/3.5-5.6 OSS |
| Карта памет | MS PRO Duo, MS PRO-HG Duo, MS XC-HG Duo, SD, SDHC или SDXC |
| Описание |
|
| Батерия | NP-FW50 |
| Размери | 126.9 x 94.4 x 48.2 мм |
| Тегло | 474 г с батерия и карта памет |
| Гаранция | 24 месеца |
| Само тяло | Не |
| WiFi връзка | Не |
| Въртящ се екран | Да |
| GPS | Не |
| Сензорен екран | Не |
| Стабилизация | Не |
| Жак за микрофон | Не |
| Вградена светкавица | Не |
